Gastronometro

Mutfak Sanatları Merkezi

g1

Gastronomi platformu

Türkiye’nin ilk gastronomi platformunun
markalaşma sürecini tasarladık.

Ajans: Medina Turgul DDB
Rol: Sanat Yönetimi, Grafik Tasarımı

Gastronometro, şeflerden öğrencilere, restoran ve otel işletmecilerinden lezzet tutkunlarına, gastronomi yazarlarından araştırmacılara ortak buluşma noktası sağlayan bir gastronomi platformu olarak hayata geçti. 1700 m2’lik alana kurulu bir eğitim ve aktivite merkezi olarak tasarlanan Gastronometro, Türkiye’de gastronominin gelişimine katkı sağlamak için çalışıyor.

Metro Toptancı marketinin bir projesi olan Gastronometro, yenilikçi ve gastronominin gelişime açık yapısına uygun bir marka duruşu yansıtmak istediğini söyledi. Bu kapsamda logolarından başlayarak tüm kurumsal Kimlik Tasarımı çalışmalarını ve mekan grafikleri tasarlandı.

g2

Logo tasarım süreci

Merkezin içinde bulunan on farklı eğitim odasına da alt logolar çalışılmalıydı.

Markanın ana dili olacak logo çalışmasını yaparken önemli bir nokta vardı. Bu merkezin içinde studio wine, studio dinner, studio bar, studio horeca gibi her eğitimin ve etkinliğin konularına göre uzman şefler tarafından yapılacağı ayrı odalar bulunuyordu. Bu odaların her birinin de alt logo çalışmasına ihtiyacı vardı ve dağınık görünmemesi için ana logo ile bir bütünlük sağlamaları gerekiyordu.

g3

Ana logonun tasarlanması

Logo, tüm grafik öğeler ve tipografi birbiriyle oranlı olacak şekilde tasarlandı.

Gastronometro için modern ve gelişime açık imajlarını karşılayacak bir logo çalışması yapıldı. Ana logo tüm gastronomi kültürünü kapsayan nitelikte bir grafikle çalışıldı. Logodaki tencerenin kapağının eğimli olması yeni açılan ve sunuma hazırlanan bir yemeği temsil ediyor.

g4
g5
g6
g7

Oda logoları

Aynı grid ile sınırsız sayıda türetilebilecek bir logo sistemi yarattık.

Logoda uygulanan stili 10’a yakın farklı oda logosunda da korundu ve her biri ayrı ama yan yana aynı ailenin ürünü olan sınırsız sayıda türeyebilen bir çalışma yapıldı.

g8
g9
g10

Kurumsal kimlik kılavuzu

Tipografi, oran, renk kullanımları gibi tüm detayları bir kitapçıkta topladık.

Yaptığımız logo tasarımı ve kurumsal kimlik tasarımının tipografi, renk, oran gibi tüm detaylarını markanın bundan sonraki işlerinde de kılavuz olması için bir kitapçıkta topladık. Böylelikle markalaşma sürecinde Gastronometro’nun Kurumsal imajının çerçevelerini çizmiş olduk.

“Dünya ne kadar değişirse değişsin, teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin modern zamanların asla elimizden alamayacağı yegâne mutluluklardan biri yemek yemek. “Mutlulukla” kurduğu bu samimi bağ, gastronomi dünyasını, profesyoneller için gerçek bir tutkuya dönüştürüyor;

tıpkı Gastronometro’da olduğu gibi…”

g11

Projelerimiz

Arabam.comProduct Design, UI, Illustration, Design System

Sabancı DX / Yakında!Product Design, UI, Design System

Garanti BBVAEditorial Illustration Series

Tatildekirala.comBranding, Product Design, UX/UI

Kimola DashboardDashboard, Product Design, UX/UI

Kimola Web SiteWebsite Design, UX/UI, Branding

Budget BoardingBranding

F2F DoctorMobile App, Product Design, UX/UI

© Fuha Tasarım Hizmetleri A.Ş. Tüm hakları saklıdır. Görsel ve metinler izinsiz kullanılamaz.

© Fu&Ha Tasarım Stüdyosu. Tüm hakları saklıdır.